Facebook
07.09.2021

Darmowy server Minecraft Aternos

Ostatnio zaproponowaliśmy wam wiele popularnych serwerów, które zadowolą nawet największych weteranów Minecrafta, jednak pozostaje jedna ważna kwestia, która nie pozostała napomknięta. Chodzi oczywiście o to, że nie każdy serwer jest darmowy, a nie każda osoba jest w stanie opłacić swój pobyt na nim. Dziś zatem zaprezentujemy wam stronę, która rozwiąże i ten problem.

 

 

Jest to więc Aternos, który jest darmowym programem pozwalającym postawić własny serwer Minecraft. Jak to działa? Nie ma żadnych haczyków - nie musimy nawet nic ściągać, ponieważ całego Aternosa możemy obsłużyć z poziomu naszej przeglądarki bez pobierania żadnych rozszerzeń. Proces zaczynamy od zalogowania się bądź założenia konta i po tym szybko znajdziemy się na stronie głównej. Najbardziej interesującą opcją jest oczywiście "stwórz serwer". Przenosi nas ona do ustawieniach z wieloma opcjami.

 

Możemy na przykład włączyć osiągnięcia zdobywane za wykonywanie określonych czynności w grze, obecność zwierząt, możliwość dołączenia do gry użytkowników bez premium (co w tej sytuacji wydaje się być naturalną opcją), pojawianie się potworów, walkę między graczami, latanie postacią czy też postacie niezależne, z którymi będziemy mogli współpracować. Oprócz możliwość związanych z rozgrywką, do wyboru jest jeszcze strefa czasowa czy liczba miejsc. Nie zabrakło też wyboru poziomu trudności i trybu gry. 

 

Po tym wszystkim uruchamiamy serwer i tak naprawdę nie musimy się przejmować wieloma rzeczami, ponieważ 

 

 

Jeśli wszystkie podstawowe opcje oraz Minecraft bez żadnych fanowskich urozmaiceń już wam się znudziły, to Aternos nie zapomina o was. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać pluginy i graj ze swoimi ulubionymi modami, ale do dyspozycji są jeszcze wybranie skonfigurowanych wcześniej modpacków, które zoptymalizują grę za nas, co może być dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą spróbować czegoś nowego, ale nie chcą się przy tym zbytnio namęczyć. 

Bardzo miłym dodatkiem jest też otwartość Aternosa na niestandardowe światy innych graczy - mapy przygodowe, mapy typu parkour i zwariowane minigry mogą być bez najmniejszego problemu zaimplementowane do waszych serwerów.

 

Pewnie wielu z was trafiło podczas swojej gry na różnego rodzaju ataki hakerów wiążące się z pogorszeniem lub zupełnym zepsuciem gry. Aternos i na ten problem ma rozwiązanie - nie dość że serwery są za darmo, to są w pełni chronione przed atakami DDOS również bez żadnej opłaty. Jeśli chodzi natomiast o mniejsze złośliwości ze strony graczy, to możemy łatwo wyśledzić ich dane i zablokować w danej grze, co rozwiąże wszelkie kłopoty. 

 

A co jeśli dane serwera ulegną uszkodzeniu? Normalnie, bez własnych backupów, trzeba byłoby z rezygnacją zaczynać przygodę od początku, ale Aternos zawsze przechowujeme kopię zapasową wszystkich serwerów na właśnie tego typu wypadki, gdzie nie pozostała żadna nadzieja na odzyskanie danych.

 

Tyle informacji wystarczy wam na rozkręcenie własnego, w pełni darmowego serwera. Życzymy wam więc dobrej rozgrywki bez żadnych lagów.